Başkanın Mesajı

Divan Başkanım, Değerli misafirler, SÖGİAD ailem ,Basınımızın güzide temsilcileri;

Söke Genç İş Adamları Derneğinin 17. Olağan Genel Kuruluna hepiniz hoş geldiniz.

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ünde dediği gibi ekonomi demek her şey demektir. Yaşamak için mesut olmak için insan varlığı için ne lazımsa onların hepsi demektir.Ziraat demektir,ticaret demektir,çalışmak demektir, her şey demektir.

Ülkemizin ekonomik sınav verdiği şu günlerde aktif üyelerimiz 651 kişi ,Fahri üyelerimizle birlikte 2000 üzerinde personel istihdam ederek üretmeye , çalışmaya ülke ekonomisine katkıda bulunmaya bütün enerjimizle devam etmekteyiz.%79’u lisans ve lisans üstü, %21 lise ve dengi okullar mezunu olan genç dinamik etkili büyük bir iş adamları derneğiyiz.

Sadece Sökemiz’le sınırlı kalmayıp başta İzmir, İstanbul, Muğla olmak üzere bir çok ilde üyelerimiz yatırım yapmaya, üretmeye devam ederek Sökemizi en iyi şekilde temsiletmektedir.

Kurulduğumuz günden bu yana, Söke ve çevresi ile ilgili projeler,sosyal sorumluluk projeler, sorunlar hakkında hep en önde olduk.Sökemizle ilgili sorunları haddimize eleştirdik. Yapılan güzel projeleri destekleyerek alkışlamasını da bildik. Gerek siyasi gerekse devlet kurumlarıyla iyi ilişkiler çerçevesinde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Hepimizin bildiği gibi 25 yıldır düzenlediğimiz fuarımız her yıl büyüyerek taleplere karşılık veremez hale geldi. Bundan dolayı yeni fuar alanıyla ilgili Bilal başkanımın çabalarıyla güzel adımlar attık takipçisi de olmaya devam edeceğiz.

Değerli arkadaşlarım malumunuz 31 Mart’ta mahalli idareler seçimi yapılacak.Seçimin vatanımıza milletimize hayırlı olmasını diliyorum.Bu seçimde partilerin listelerinde olacak değerli üyelerimize başarılar diliyorum.Sayın Bilal ÜLKER başkanıma ve yönetimine yaptıkları özverili çalışmaları ve başarılarından dolayı şahsım ve derneğim adına şükranlarımı sunuyorum.

Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Söke Genç İş İnsanları Derneği Başkanı

Mustafa Korhan TAŞKIN