Başkanın Mesajı

 

Sayın Divan, SÖGİAD Ailesinin Değerli Üyeleri, Sayın Basın Mensupları ve Değerli Misafirler,

Söke Genç İş adamları Derneğinin Yeni başkanı olarak hepinizi en içten sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

SÖGİAD ın başarısının ve bu seviyeye gelmesinin en önemli nedeni; üyeleri farklı görüş ve düşüncelere sahip olsalar da aynı faaliyet konularında da rekabet gösterseler derneğimiz çatısı altında her şeyi  bir kenara bırakıp önceliğinin SÖKE ve TÜRKİYE CUMHURİYETİ olmasıdır.

 

2000 yılında başlayan SÖGİAD serüvenimin son iki dönemine yönetim kurulu üyeliği yaparak devam ettim. Son başkanım Reşat ER’ e, çalışmış olduğum tüm yönetim kurulu üyelerine, desteğini esirgemeyen SÖGİAD Ailesine ve SÖKE’ ye teşekkürlerimi iletmek isterim.

Değerli Hazirun,

Yeniden dizayn edilmeye çalışılan dünyanın ve jeopolitik durumu nedeniyle ülkemizin içinde bulunduğu kaotik durum ortadadır. Ülkemizin her gün dışarıda ve içeride hazırlanmış senaryolara müteakip bin bir bela ve haksızlıkla baş göz edilerek güçsüz kılınmaya, bölünmeye çalışıldığı açıkça ortadır. Ülkemizin menfaatine ve geleceğine kasteden projelerin uygulanmaya çalışıldığı bir dönemden geçiyoruz. SÖGİAD olarak, Ülke olarak CUMHURİYETİ’in ilelebet yaşaması için dikkatli bir şekilde üzerimize düşenlerin hepsini,  fazlasıyla yapmaya devam etmeliyiz.

Önümüzdeki dönemde de ATATÜRK İLKELERİ ne  bağlılığını koruyan, DEMOKRASİ sinin gelişmesi için proje üreten,  HUKUK’un mutlak bağımsızlığını ve üstünlüğünü savunan , yüksek ve kaliteli EĞİTİM seviyesi hedefleyen, EKONOMİSİ güçlü MODERN  TÜRKİYE  için canla başla çalışan bir SÖGİAD  görmeye devam edeceksiniz. Sevgili arkadaşlar, burada bahsettiğim hedeflerin gerçek anlamda ve değerde, olması gerektiği gibi, dünya standartlarında, adaletli ve ahlaklı bir şekilde içlerini doldurmamız gerektiğini unutmamalıyız.

Bu anlamla, Sökenin en önemli sivil toplum kurumlarından olan SÖGİAD yaptıkları ve yapacaklarının garantisiyle bulunduğu yerin haklı gururunu yaşamaktadır. Her gün sağlıklı bir şekilde büyüyen SÖGİAD önümüzdeki dönemde de birçok değerli iş adamını bünyesine katmaya devam edecektir.

Değerli Hazirun,

Gün; birlik beraberlik, çalışma ve üretme günüdür. Ekonomi çarklarının yavaşladığı bu dönemi çalışkan genç iş adamları olarak aşarak ülkemize hizmete devam etmek durumundayız. Söke ve çevresinin, Ülke ekonomimizin güçlenmesi, toplumumuzun ve devam edecek nesillerimizin ferah bir geleceği için önemle belirtmek isterim ki; sözde ve sohbette kalmayacak şekilde her zamankinden daha fazla bir çabaya ve birlik beraberliğe ihtiyaç vardır. Ülkemizde bugüne kadar ister dış güçler olsun ister maşa olmuş vatan hainleri olsun başarıya ulaştıramamıştır. Bugüne kadar ülkemizi bölmeyi başaramayan bu taşeron güçlerin ve düşüncelerinin bundan sonrada başarıya ulaşması mümkün değildir.

SÖGİAD olarak önümüzdeki dönemde Söke ve bölgemiz için yapılması gerekenleri bugüne kadar olduğu gibi Yerel yönetimlerimizle, diğer sivil toplum kuruluşlarımızla, iş adamlarımızla en önemlisi halkımızla beraber yapmaya devam edeceğiz. Değerli yönetim kurulu üyelerim Burak Semerci, Mustafa Korhan Taşkın, Av. Ersin Bayri, Hakan Bingöl, Av. Canan Gündoğdu ve Murat Günal’ada şimdiden teşekkür ediyor ve  başarılar diliyorum. Hepinize Genel kurulumuzu onurlandırdığınız için teşekkür eder, saygılarımı sunarım. Sağlıcakla kalınız.

 

SÖKE GENÇ İŞ ADAMLARI  DERNEĞİ

BAŞKANI

BİLAL ÜLKER